Info

Hyvärilän aukioloajat, viikon lounaslista, historia ja yhteystiedot ja kulkuyhteydet

Aukioloajat

Aukioloajat

Hyvärilä palvelee

Hyvärilän aukioloajat >

Hyvärilän aukioloajat


AUKIOLOAJAT AJALLE 26.10. - 1.11.2020

Vastaanotto
Ma-Pe klo 8.00 – 18.00
La-Su klo 8.00 – 15.00

Ravintola
Ma-Pe klo 7.00 – 18.00
La-Su klo 8.00 – 15.00


Yhteystiedot:
Vastaanotto

puh. 040 1045 960
sähköposti:

Ravintola
puh. 040 708 6899

Osoite ja laskutusosoite

Osoite ja laskutusosoite

Hyvärilä - Nuoriso- ja matkailukeskus
Lomatie 12, FI-75500 NURMES (kartta)
Puh. 04010 45960

Laskutusosoite >

Laskutusosoite

Virallinen nimi:

Nuoriso - ja matkailukeskus Hyvärilä Oy (entinen Loma-Nurmes Oy)
y-tunnus 0356915-5

Laskutus

1. Paperilaskut osoitteeseen:
Nuoriso- ja matkailukeskus Hyvärilä Oy
Ostolaskut 16945F
PL 10
57090 VISMA SCAN

2. Verkkolaskut osoitteeseen:
Verkkolaskuosoite: FI4752990120008650
Operaattori: Osuuspankki (OKOYFIHH)
Aineistomuoto: Finvoice

3. Laskut sähköpostitse:
Laskujen lähetys sähköpostitse osoitteeseen:

Yhteystiedot

Yhteystiedot

Henkilöstön yhteystiedot.

Yhteystiedot >

Yhteystiedot

Hyvärilä - nuoriso- ja matkailukeskus

Vastaanotto & myyntipalvelu
Puh. 040 104 5960
hyvarila(@)nurmes.fi

Leirikoulut & ohjelmapalvelut
Puh. 040 708 7471
tuija.hurri(@)nurmes.fi

Nuotta-valmennus
Puh. 050 320 8604
sanna.jaaskelainen(@)nurmes.fi

Kansainvälinen nuorisotyö
puh. 050 570 8634
ekaterina.sysoeva(@)nurmes.fi

Kahvila-ravintola & keittiö
Puh. 040 708 6899
aija.harakka(@)nurmes.fi

Henkilökunta

Toimitusjohtaja Jason Koukku
puh. 040 748 3286
jason.koukku(@)nurmes.fi

Vastaanotto & myyntipalvelu, puh. 040 104 5960, hyvarila(@)nurmes.fi

Palvelupäällikkö Marja Ruokolainen, puh. 040 708 7550, marja.ruokolainen(@)nurmes.fi
Myynti- ja markkinointipäällikkö Anu Tirkkonen, puh. 040 708 7616, anu.tirkkonen(@)nurmes.fi
Riina Halonen, puh. 040 356 4507, riina.halonen(@)nurmes.fi
Aura Hiltunen, puh. 040 658 3106, aura.hiltunen(@)nurmes.fi
Minna Reis, puh. 040 104 5960, minna.reis(@)nurmes.fi

Kahvila-ravintola & keittiö, puh. 040 708 6899

Ravintolapäällikkö Aija Harakka, puh. 040 708 6403, aija.harakka(@)nurmes.fi
Kokki-tarjoilija Eila Korhonen, puh. 040 708 6899, eila.korhonen(@)nurmes.fi
Kokki-tarjoilija Heta Pulkkinen, puh. 040 708 6899,
Kokki-tarjoilija Jouko Harakka, puh. 040 708 6899,
Kokki-tarjoilija Helena Rissanen, puh. 040 708 6899,

Leirikoulut & ohjelmapalvelut
Nuorisopäällikkö Tuija Hurri, puh. 040 708 7471, tuija.hurri(@)nurmes.fi

Nuotta-valmennus
Sanna Jääskeläinen, puh. 050 320 8604, sanna.jaaskelainen(@)nurmes.fi

Kansainvälinen nuorisotyö

Kv-koordinaattori Ekaterina Sysoeva, puh. 050 570 8634, ekaterina.sysoeva(@)nurmes.fi
Hankekoordinaattori Eila Lintunen, puh. 050 3394 659, eila.lintunen(@)nurmes.fi


Kiinteistöhuolto

Kiinteistöpäällikkö Sami Nevalainen, puh. 0400 311 282, sami.nevalainen(@)nurmes.fi
Huoltomies Heikki Kuokkanen, puh. 040 153 0424, heikki.kuokkanen(@)nurmes.fi


Siivous

SOL Palvelut, puh. 040 194 8757

Hyvärilän lounas

Hyvärilän lounas

Tutustu viikon lounaslistaan

Ajankohtaista

Ajankohtaista

Hyvärilän ajankohtaisuudet ja tarjoukset.

Tutustu >

Ympäristö ja vastuullisuus

Ympäristö ja vastuullisuus

Hyvärilässä arkeemme kuuluu vastuu ympäristöstä, ja pyrimme kehittämään toimintaamme koko ajan kestävämmäksi ja ekologisemmaksi.

Tutustu Hyvärilän ympäristöpolitiikaan >

Historia

Historia

Kurjalasta Hyväriläksi ja maatilasta nuorisokeskukseksi. Hyvärilän historia on monipuolinen ja mielenkiintoinen.

Tutustu Hyvärilän historiaan >

Ajo-ohjeet ja julkiset kulkuneuvot

Ajo-ohjeet ja julkiset kulkuneuvot

Näillä ohjeilla pääset Hyvärilään niin omalla kulkuneuvolla kuin julkisillakin.

Ajo-ohjeet ja julkinen liikenne >

Ajo-ohjeet ja julkinen liikenne

Näin pääset Hyvärilään

Omalla kulkuneuvolla - ajo-ohje Hyvärilään

Julkisilla kulkuneuvoilla

Nurmeksen rautatie - ja linja-autoasemat sijaitsevat Nurmeksen keskustassa, n. 4 km päässä Hyvärilästä. Lue lisää Vr-aikatauluista www.vr.fi ja linja-autoliikenteestä www.matkahuolto.fi.
Nurmeksen keskustasta Hyvärilään pääset parhaiten joko taksilla tai arkisin käytettävissä on myös Katuri-palvelu, joka kuljettaa kylillä ja taajamassa.

Katuri-palveluliikenne on kutsuohjattua reittiliikennettä. Katurin kyydit ajetaan tilausten perusteella kotiovelta kotiovelle tai sovitusta paikasta. Kuljetus on tarkoitettu kaikenikäisille ja autoissa on invavarustus. Lue lisää Katuri-palvelusta, hinnoista ja tilausohjeista täältä.